Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Lekka Atletyka

Dwa medale Mistrzostw Polski

W dniach 29 lutego - 1 marca 2020 roku w Toruniu odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W tych zawodach wzięli udział także zawodnicy naszego Klubu. Podopieczni trenera Tadeusza Makaruka zdobyli dwa medale.

Pierwszego dnia w skoku wzwyż mężczyzn startował Bartłomiej Bedeniczuk. O wywalczeniu brązowego medalu zadecydowała udana trzecia próba na wysokości 2,09 m. Po tej serii w konkursie pozostało tylko trzech skoczków i stało się pewne, że lekkoatleta AZS AWF Biała Podlaska stanie na podium Halowych Mistrzostw Polski. Walka o tytuł mistrzowski rozegrała się na wyższych wysokościach pomiędzy Norbertem Kobielskim, a Sylwestrem Bednarkiem.

Niedzielne zawody dla naszego Klubu toczyły się pod znakiem skoku w dal. Wśród kobiet rywalizowały dwie nasze reprezentantki. Katarzyna Bargielska zajęła 6. miejsce. Skacząc na odległość 5.91 m ustanowiła swój rekord życiowy. 7. miejsce przypadło Agacie Stypułkowskiej za skok na odległość 5.60 m.

W konkurencji skoku w dal mężczyzn długo czekaliśmy na dobry skok Piotra Tarkowskiego. Na początku konkursu zawodnik AZS-AWF plasował się na 5-6. pozycji. Dopiero skok z piątej serii, na odległość 7,77 m przesunął Piotrka na drugie miejsce. Warto dodać, że ten rezultat jest nowym rekordem życiowym skoczka. Ostatecznie do tytułu mistrzowskiego zabrakło zaledwie kilku centymetrów, ale osiągnięty wynik jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącym sezonem na otwartym stadionie.