Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Siatkówka

W rozgrywkach ligi wojewódzkiej piłki siatkowej kobiet, premiowanych możliwością walki o II ligę, bardzo zacięte spotkanie rozegrały siatkarki AZS AWF Biała Podlaska. W pierwszym meczu nasze zawodniczki co prawda zdołały wygrać w trzech setach, ale jak na siatkarskie derby przystało, nie była to łatwa przeprawa.

Drugie spotkanie pomiędzy zespołami, odbędzie się 28 marca 2020 r. w hali przy ulicy Marusarza 8.

SKS TPS Szóstka Biała Podlaska - KS AZS AWF Biała Podlaska 0:3 (29:31, 23:25, 24:26)

AZS AWF: Wiktoria Rokicka, Małgorzata Walczuk, Roksana Gryciuk, Katarzyna Stokłosa, Iwona Kandora, Karolina Kryńska, Katarzyna Popiel (L) oraz Dominika Derko, Stella Łukaszuk, Oliwia Szwed, Adrianna Choina, Natalia Sokołowska (L).

W 11. kolejce rozgrywek III ligi w piłce siatkowej mężczyzn AZS AWF Biała Podlaska podejmował lidera rozgrywek UKS Arkę Wojsławice. Akademicy zdołali urwać mistrzowi rozgrywek wojewódzkich zaledwie seta, chociaż okazji do osiągnięcia lepszego wyniku nie brakowało.

Pierwsza partia meczu zakończyła się pewnym zwycięstwem gości. W drugim secie gra mocno się wyrównała, ale do wygrania go na przewagi zabrakło nieco szczęścia i zimnej krwi. Co nie udało się w drugim, powiodło się w trzecim secie. "Biało-zieloni" pokonali Arkę do 25. Czwarta partia rozpoczęła się z nadziejami, że uda się doprowadzić do tie-breaka. Goście niestety utrzymali koncentrację i wygrali w całym meczu 3:1.

W 2020 roku kobieca drużyna piłki siatkowej zagra w nowych strojach sportowych. Już wkrótce zespół AZS AWF Biała Podlaska przystąpi do dwumeczu z SKS Szóstka TPS Biała Podlaska w ramach rozgrywek wojewódzkich (III liga).

Podstawową barwą koszulek jest kolor biały, a strój meczowy opatrzony jest m.in. jubileuszowym logotypem AZS-u.

A oto nasz kobiecy zespół w pełnej krasie...

W 10. meczu III-ligowych rozgrywek w piłce siatkowej AZS AWF Biała Podlaska uległ na własnym parkiecie ekipie AKS Karol KUL Lublin 1:3.

Pomimo drobnych problemów zdrowotnych nasi siatkarze podjęli w tym meczu walkę. O zwycięstwie rywali zadecydowały niewykorzystane okazje do zdobycia punktów, po piłkach wybronionych przez nasz zespół. Z pewnością na duży plus zapisać można trzecią partię tego spotkania, którą Akademicy wygrali do 13.

Wobec wyników końcowych innych meczów, AZS zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli.

Kolejny dobry mecz zagrali siatkarze AZS AWF Biała Podlaska. Tym razem nietypowo, bo we wtorek podejmowali we własnej hali ekipę z Chełma.

Zanim się na dobre rozpoczął pierwszy set tego spotkania, musiał się już kończyć. Akademicy wygrali go do 10! Nieco bardziej wyrównana, chociaż toczona pod dyktando naszych siatkarzy, była również druga partia tego meczu, która zakończyła się wynikiem 25:20.

Trzeci set okazał się jedynie formalnością. Po trzysetowym, dobrym w naszym wykonaniu meczu dopisujemy kolejne punkty.

Dobre zawody rozegrali siatkarze AZS AWF Biała Podlaska. W ósmym meczu rozgrywek III ligi odnieśli piąte zwycięstwo. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko zespołowi KS Powiślak Końskowola wygrali w trzech setach.

W dwóch pierwszych partiach meczu Akademicy byli wyraźnie lepi od rywali. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje zagrywka, dzięki której nasz zespół odrzucał rywala od siatki i budował przewagę punktową. W trzecim secie gra była już bardziej wyrównana, ale więcej spokoju i sportowych argumentów było po stronie AZS-u, dzięki czemu dopisujemy kolejne trzy punkty w rozgrywkach.

W siódmym meczu rozgrywek III ligi piłki siatkowej AZS AWF Biała Podlaska przegrał we własnej hali z KS CKFiS Bełżyce 2:3. W pierwszym secie nasi siatkarze potrzebowali sporo czasu, aby rozegrać się na dobre i dopiero w połowie tej partii wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. W tej części gry, na uwagę zasługiwała dobra gra blokiem.

W drugiej odsłonie praktycznie przez cały czas musieliśmy "gonić" rywali i gdy wydawało się, że ekipa z Bełżyc jest już na wyciągnięcie ręki, przytrafiały się nam błędy. W efekcie drugiego seta przegrywamy na przewagi do 24. Trzecia partia tego meczu to dobra gra Akademików. Mocny serwis naszych zawodników sprawiał rywalom wiele problemów, dzięki czemu wygraliśmy zdecydowanie 25:15.

W rozgrywkach III ligi piłki siatkowej coraz lepsze wyniki osiągają siatkarze AZS AWF Biała Podlaska. W ostatnim czasie podopieczni trenera Marcina Śliwy przegrali tylko z liderem z Wojsławic. Dobra gra zespołu przekłada się na wyniki, a tym samym miejsce w ligowej tabeli. Akademicy po ostatnim, bardzo zdecydowanym, zwycięstwie awansowali na drugie miejsce. W dotychczas rozegranych spotkaniach (6 meczów) wygrali czterokrotnie, a dwa razy schodzili z boiska jako pokonani. W 2020 roku są obecnie niepokonani.

Aby kontynuować zwycięską passę muszą w najbliższą sobotę (25.01.2020) pokonać KS CKFiS Bełżyce. Mecz odbędzie się w Białej Podlaskiej. Początek zawodów o godzinie 16:00.

Po nieudanej inauguracji w rozgrywkach III ligi piłki siatkowej mężczyzn i porażce 0:3 w Bełżycach, siatkarze AZS AWF Biała Podlaska odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. We własnej hali pokonali 3:0 ekipę Powiślaka Końskowola.

Po dwóch meczach AZS zajmuje 4. miejsce tabeli. W następnej kolejce Akademików czeka wyjazd do Chełma, na mecz z Seven Tempo.

1. kolejka (16.11.2019)

KS CKFiS Bełżyce - AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:22, 25:21, 25:10)

AZS AWF: Jankuniec, Jakóbczuk, Jurkowski, Niziński, Galadyna, Matraszek, Bielecki (l) oraz Kamiński, Malczyński, Żurawski.

2. kolejka (23.11.2019)

AZS AWF Biała Podlaska - KS Powiślak Końskowola 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

AZS AWF: Jankuniec, Jakóbczuk, Jurkowski, Niziński, Gaładyna, Matraszek, Bielecki (l) oraz Malczyński, Roszkowski.

W najbliższą sobotę, 9 listopada 2019 roku, w ramach obchodów 50-lecia Filii AWF w Białej Podlaskiej odbędzie się VI Memoriał Kazimierza Rybaka w piłce siatkowej mężczyzn.

Turniej będzie doskonałą okazją do przypomnienia sylwetki wspaniałego nauczyciela akademickiego Filii AWF w Białej Podlaskiej, trenera klasy mistrzowskiej, wychowawcę wielu pokoleń siatkarek i siatkarzy, twórcę największych sukcesów sportowych sekcji piłki siatkowej kobiet i mężczyzn Klubu Sportowego AZS AWF przy bialskiej uczelni, wspaniałego człowieka i przyjaciela młodych ludzi.

W dniach 5-7 kwietnia br. zawodniczki AZS AWF Biała Podlaska rozegrają ćwierćfinałowy turniej o awans do II ligi kobiet. Zawody zostaną rozegrane w Białej Podlaskiej w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Stanisława Marusarza 8. W turnieju wystąpią cztery drużyny: MKS Andrychów, MKS San-Pajda Jarosław, MUKS Piątka Sandomierz, oraz nasz AZS jako gospodarz.

Terminarz Turnieju
05.04.2019 - piątek
16:00 AZS AWF Biała Podlaska - MUKS Piątka Sandomierz
18:00 MKS Andrychów - MKS San-Pajda Jarosław
06.04.2019 - sobota
11:00 MUKS Piątka Sandomierz - MKS San-Pajda Jarosław
13:00 AZS AWF Biała Podlaska - MKS Andrychów
07.04.20019 - niedziela
11:00 MKS Andrychów - MUKS Piątka Sandomierz
13:00 MKS San-Pajda Jarosław - AZS AWF Biała Podlaska