+(48) 83 342 87 74

Tym razem tylko punkt

Opublikowano: niedziela, 26 styczeń 2020 Super User

W siódmym meczu rozgrywek III ligi piłki siatkowej AZS AWF Biała Podlaska przegrał we własnej hali z KS CKFiS Bełżyce 2:3. W pierwszym secie nasi siatkarze potrzebowali sporo czasu, aby rozegrać się na dobre i dopiero w połowie tej partii wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. W tej części gry, na uwagę zasługiwała dobra gra blokiem.

W drugiej odsłonie praktycznie przez cały czas musieliśmy "gonić" rywali i gdy wydawało się, że ekipa z Bełżyc jest już na wyciągnięcie ręki, przytrafiały się nam błędy. W efekcie drugiego seta przegrywamy na przewagi do 24. Trzecia partia tego meczu to dobra gra Akademików. Mocny serwis naszych zawodników sprawiał rywalom wiele problemów, dzięki czemu wygraliśmy zdecydowanie 25:15.

Czwarty set był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć bezpiecznej punktowej przewagi. Walka o zwycięstwo w tym secie toczyła się do ostatniej piłki. W tej konfrontacji więcej spokoju i umiejętności wykazali goście, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. W nim również lepsi okazali się siatkarze CKFiS-u.

Po tym meczu AZS AWF Biała Podlaska zajmuje 3. miejsce w tabeli.

7. kolejka (25.01.2020)

AZS AWF Biała Podlaska - KS CKFiS Bełżyce 2:3 (25:22, 24:26, 25:15, 25:27, 12:15)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Grzegorz Jakóbczuk, Jan Niziński, Damian Jurkowski, Jakub Gaładyna, Bartosz Matraszek, Maciej Bielecki (libero) oraz Krystian Suryś, Mateusz Kamiński.