Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Piotr Tarkowski (19 lat) zdobył srebrny medal w konkurencji skoku w dal, na 94. PZLA Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w Lublinie. Zawodnik AZS AWF Biała Podlaska swoją najlepszą próbę wykonał w ostatniej serii konkursu, bijąc przy tym rekord życiowy - 7,80 m. To ogromny sukces młodego skoczka w dal, a tym samym pierwszy znaczący sukces w gronie seniorów. Świeżo upieczony Mistrz Polski U-20, został więc także drugim skoczkiem w Polsce wśród seniorów. Trenerem naszego skoczka jest Tadeusz Makaruk.

10. Dominik MIECZKOWSKI (LKS Narew Kurpiewski Łomża) 6.83

W sobotę (23.06.) we Włocławku rozpoczęły się 72. PZLA Mistrzostwa Polski U20. Najlepszym skoczkiem w dal tych mistrzostw okazał się Piotr Tarkowski. Podopieczny Tadeusza Makaruka dominował w konkursie – we wszystkich sześciu próbach uzyskiwał lepsze wyniki od najlepszego rezultatu srebrnego medalisty, a w najdłuższym skoku pofrunął na 7.81 (przy zbyt sprzyjającym wietrze o sile 2,7 m/s). Drugie miejsce zajął Bartosz Gąbka – 7.21. Brązowy medalista Dominik Mieczkowski pokonał czwartego Damiana Simoniuka o centymetr (7.06 – 7.05).

Warto wspomnieć, że dla Piotra jest to kolejny wielki sukces w ostatnich dniach, wcześniej bowiem skoczek w dal z sekcji lekkiej atletyki bialskiego Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska zadebiutował w reprezentacji Polski juniorów w meczu Polska-Czechy-Słowacja- Węgry-Słowenia w czeskim Vyskovie.

Piotr Tarkowski po juniorskim sukcesie w Halowych Mistrzostwach Polski U20, tym razem był bardzo blisko medalu seniorskiego. W rozgrywanych w toruńskiej Arenie zawodach rangi Mistrzostw Polski, zawodnik AZS AWF Biała Podlaska zajął 4. miejsce w skoku w dal mężczyzn (wynik 7,34m), a do podium zabrakło tylko 7 cm. Nasz reprezentant brał udział również w biegach eliminacyjnych na 60 m mężczyzn. Z czasem 7,02 sek. został sklasyfikowany na 18. miejscu, bijąc przy tym swój rekord życiowy.

W tych mistrzostwach mieliśmy również drugiego swojego przedstwiciela. Był nim Bartłomiej Bedeniczuk. W konkurencji skoku wzwyż nasz zawodnik z wynikiem 2,08m (rekord życiowy) zajął 6. miejsce.

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów PZLA, które odbyły się w dniach 9-11 lutego 2018 roku w Toruniu, zawodnik AZS AWF Biała Podlaska zdobył złoty medal. Piotr Tarkowski okazał się najlepszy w skoku w dal U20 (M). Podopieczny Tadeusza Makaruka najlepszą próbę oddał w swoim ostatnim skoku w konkursie, bijąc przy tym rekord życiowy.