Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Podnoszenie ciężarów

W rozegranych w dniach 21-23.06.2019 roku w Ciechanowie, Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów, zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska zdobyli dwa medale. W kategorii do 76 kg kobiet Weronika Zielińska wywalczyła wicemistrzostwo Polski, natomiast w kategorii do 73 kg mężczyzn Patryk Burda zdobył brązowy medal.

Trenerami medalistów są Paulina Szyszka i Jarosław Sacharuk. Gratulujemy!

Zawody rozegrano po raz pierwszy według nowych, wprowadzonych w 2018 roku, kategorii wagowych. Zarówno w rywalizacji kobiet i mężczyzn jest ich obecnie po dziesięć.

Dużym sukcesem sekcji podnoszenia ciężarów AZS AWF Biała Podlaska zakończyły się Mistrzostwa Polski U20, które zostały rozegrane w dniach 22-24 marca 2019 roku w Puławach. Nasi zawodnicy przywieźli znad Wisły kilka cennych wyników. Na puławskim pomoście podopieczni Jarosława Sacharuka i Pauliny Szyszki zdobyli również wiele medali.

Najcenniejszy krążek wywalczyła Dominika Sacharuk, która w swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych. Okazała się najlepsza w zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie, a także pobiła rekord Polski juniorek w dwuboju! Brąz w dwuboju w kategorii 76 kg zdobyła Weronika Zielińska (srebrny medal w rwaniu i brązowy w podrzucie). Do tej kolekcji swoje medale dorzucili również panowie. Srebrny medal w rwaniu w kategorii 73 kg wywalczył Patryk Burda, który w dwuboju był czwarty. Brązowy medal w dwuboju w kategorii 81 kg przypadł dla Andrzeja Szpary. Nasz reprezentant zajął drugie miejsce w podrzucie, a tym samym, na jego szyi zawisł srebrny medal.

W dniach 13-15.04.2018 roku w Mroczy odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. KS AZS AWF Biała Podlaska reprezentowali: Dominika Sacharuk, Patryk Burda, Marcin Stubiński i Maciej Juchimiuk.

Dominika Sacharuk została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 58 kg. Poprawiając rekordy życiowe w rwaniu (70 kg) i podrzucie (89 kg) w bezpośredniej walce pokonała o 2 lata starszą zawodniczkę z Ciechanowa. Dominika zajęła również 3. miejsce w punktacji Sinclaira wśród wszystkich startujących zawodniczek. Jest to bardzo duże osiągnięcie zawodniczki, która od 4 lat zdobywa tytuły Mistrzyni Polski.

Na bardzo wysokim 5. miejscu rywalizację ukończył Patryk Burda, który walczył w kategorii wagowej do 69 kg.

Bardzo blisko medalu w trakcie Mistrzostw Polski był również Maciej Juchimiuk, który w najwyższej kategorii wagowej (+105 kg) zajął 4. miejsce. Do brązowego medalu Maćkowi zabrakło tylko 1 kilograma.

Miło nam poinformować, że zaplanowane na 20-23 września 2018 roku Akademickie Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów odbędą się w Białej Podlaskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy!