Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Lekka atletyka

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Polski Związek Lekkiej Atletyki podał nowy termin 37. PZLA Mistrzostw Polski U23. Zawody mają odbyć się w dniach 4-5 września 2020 r. na obiektach FAWF w Białej Podlaskiej. Pierwotnie były one planowane na 11-12 lipca 2020 roku.

W dniach 29 lutego - 1 marca 2020 roku w Toruniu odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W tych zawodach wzięli udział także zawodnicy naszego Klubu. Podopieczni trenera Tadeusza Makaruka zdobyli dwa medale.

Pierwszego dnia w skoku wzwyż mężczyzn startował Bartłomiej Bedeniczuk. O wywalczeniu brązowego medalu zadecydowała udana trzecia próba na wysokości 2,09 m. Po tej serii w konkursie pozostało tylko trzech skoczków i stało się pewne, że lekkoatleta AZS AWF Biała Podlaska stanie na podium Halowych Mistrzostw Polski. Walka o tytuł mistrzowski rozegrała się na wyższych wysokościach pomiędzy Norbertem Kobielskim, a Sylwestrem Bednarkiem.

Świetny występ w halowych mistrzostwach Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce w Toruniu zanotował Jacek Gryta. Nasz reprezentant wywalczył złoty medal w skoku w dal!
Podopieczny trenera Tadeusza Makaruka został mistrzem Polski w kategorii U-18, osiągając wynik 6,60 m.
Jedenasty w skoku wzwyż w kategorii U-18 był inny zawodnik AZS AWF Biała Podlaska, Piotr Jaroszkiewicz, który z wynikiem 1,84 m (rekord życiowy).
Zawody odbył się w dniach 14-16 lutego 2020 roku.

W dniu 2 lutego br. grupa skoczków KS AZS AWF Biała Podlaska wzięła udział w licznie obsadzonym (zgłoszonych aż 891 zawodników) ogólnopolskim halowym Mityngu lekkoatletycznym w warszawskiej hali AWF. Lekkoatleci w swoim pierwszym starcie ustanowili kilka rekordów życiowych.
Na szczególną uwagę zasługują wyniki czołowego zawodnika bialskiego klubu – Piotra Tarkowskiego, który po wygranym przez niego konkursie skoku w dal (7,60m), wygrał także bieg na 60 m mężczyzn z rekordowym czasem - 6,78 sek., dającym mu 5-6 miejsce w ścisłej czołówce sprinterów w Polsce. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Piotrek podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów niespodziewanie wywalczył brązowy medal w tej konkurencji z czasem 6.84 sek. W rankingu skoku w dal w Polsce, bialski lekkoatleta objął prowadzenie.

29 stycznia 2020 roku w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie nominacji dla organizatorów 37. PZLA Mistrzostw Polski w kategorii do lat 23 w roku 2020.

Miło nam poinformować, że gospodarzem tego wydarzenia sportowego będzie Biała Podlaska, a głównym organizatorem nasz klub AZS AWF Biała Podlaska.

W oficjalnych uroczystościach udział wzięli: Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, Mariusz Lichota - Prezes KS AZS AWF Biała Podlaska, oraz Tadeusz Makaruk - trener naszego klubu, którzy z rąk Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego odebrali tą zaszczytną nominację.

15 listopada 2019 roku w Warszawie odbyła się Gala 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Podczas oficjalnej części Gali zasłużonym przedstawicielom środowiska lekkoatletycznego wręczone zostały odznaczenia państwowe. W tym wąskim gronie znalazł się trener lekkoatletów AZS AWF Biała Podlaska Tadeusz Makaruk, który został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z tego miejsca, w imieniu Zarządu KS AZS AWF Biała Podlaska, Prezes klubu - Mariusz Lichota składa trenerowi gratulacje, życząc dalszych sukcesów.

Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) ogłosił gospodarza przyszłorocznych Mistrzostw Polski U23. Miło nam poinformować, że największa lekkoatletyczna impreza na szczeblu krajowym w tej kategorii wiekowej odbędzie się w Białej Podlaskiej!!!

Główną areną zmagań sportowców w 2020 roku będzie stadion lekkoatletyczny AWF Biała Podlaska.

Miło nam poinformować, że zawodnik naszego klubu Piotr Tarkowski znalazł się w składzie Reprezentacji Polski na 12. Mistrzostwa Europy U23 w lekkoatletyce. Masz skoczek w dal znalazł się w 86-osobowej kadrze, która uda się do Skandynawii. Zawody mistrzowskie odbędą się w dniach 11-14 lipca 2019 roku w szwedzkiej miejscowości Gävle.

W dniach 29-30 czerwca 2019 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem reprezentantki AZS AWF Biała Podlaska. W konkurencji skoku w dal kobiet, Katarzyna Bargielska zdobyła złoty medal! Mistrzowski tytuł zapewnił jej skok w trzeciej próbie, na 6,09 m (rekord życiowy).

Wyniki naszych lekkoatletów na MP U23:

kobiety:

Katarzyna Bargielska (skok w dal) - 1. miejsce

Monika Stypułkowska (100 m pł) - 9. miejsce

mężczyźni:

Bartosz Litwinek (100 m) - 7. miejsce

Bartosz Litwinek (200 m) - 14. miejsce

Piotr Tarkowski (skok w dal) - NM [kontuzja]

 

Wielkim sukcesem zawodnika AZS AWF Biała Podlaska, Piotra Tarkowskiego zakończyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. W organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a rozgrywanych w Toruniu dwudniowych zawodach (16-17.02.2019), nasz niespełna 20-letni reprezentant, zdobył dwa seniorskie medale. Oba w kolorze brązu. Warto też zauważyć, że w obu konkurencjach były to wyniki na miarę najlepszych halowych wyników życiowych.

Pierwszego dnia mistrzostw Piotr Tarkowski wystąpił w biegu sprinterskim na 60m. Serię eliminacyjną przebiegł w 6.85 s, co było piątym czasem i dawało awans do finału Mistrzostw Polski. W nim bialski zawodnik pobiegł jeszcze szybciej. Wyrównując swój rekord życiowy (czas finałowego biegu - 6.84 s), zajął trzecie miejsce. Jak powszechnie wiadomo biegi sprinterskie zawsze przykuwają większą uwagę widzów. Dlatego też obecność naszego lekkoatlety na podium tej konkurencji w imprezie rangi Mistrzostw Polski, została przez wielu ekspertów określona jako jedna z większych pozytywnych niespodzianek zawodów.

3 lutego 2019 w Spale odbył się II Halowy Sprawdzian PZLA. Bardzo dobre wyniki w tych zawodach uzyskali lekkoatleci AZS AWF Biała Podlaska.

W pierwszym tegorocznym starcie, Bartłomiej Bedeniczuk uzyskał wysokość 2.08 m. Tym samym nasz skoczek wzwyż wyrównał swój halowy rekord życiowy, zajmując w mityngu drugie miejsce.

W biegu mężczyzn na 60 m mieliśmy dwóch reprezentantów. W 8. biegu eliminacyjnym wystąpili: Piotr Tarkowski i Kacper Jędrysik. Bez większych problemów wygrał Piotr Tarkowski, bijąc przy tym swój rekord życiowy o 0.18 s. Wynik 6.84 s okazał się trzecim rezultatem w eliminacjach, a tym samym dawał kwalifikację do finałowego biegu. Drugi z naszych zawodników Kacper Jędrysik także poprawił czas własnego rekordu życiowego. Wynik 7.37 pozwolił jednak na zajęcie 41. miejsca w tej konkurencji.