Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Dwa miesiące pozostały piłkarzom ręcznym AZS AWF Biała Podlaska do inauguracyjnego meczu w sezonie 2018/2019. Akademicy swoje przygotowania do rozgrywek I ligi (Grupa C) rozpoczną już 6 sierpnia br. Początkowo zespół trenować będzie na własnych obiektach, po czym zaplanowany jest krótki obóz przygotowawczy w Sielpi (woj. świętokrzyskie).

Trenerzy Akademików zaplanowali udział zespołu w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się w Końskich, natomiast w drugim gospodarzem będzie nasz zespół (wrześniowy turniej, najprawdopodobniej będzie miał rangę zawodów międzynarodowych).

Jak już informowaliśmy, w nowym sezonie w barwach AZS-u nie zobaczymy: bramkarza Damiana Chmurskiego, rozgrywającego Bartosza Warmijaka, a także doświadczonego obrotowego Łukasza Kandorę. Skład zespołu uzupełnią młodzi szczypiorniści, których już wkrótce zaprezentujemy w naszym serwisie internetowym.

Po raz pierwszy, w meczu o punkty, nasi zawodnicy zagrają 22 września 2018 roku. Wtedy do Białej Podlaskiej przyjedzie drużyna SRS Czuwaj Przemyśl.

W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach I ligi wystąpi aż 36 zespołów. Stąd pomysł Związku Piłki Ręcznej w Polsce o utworzeniu trzech grup rozgrywek (po 12 drużyn w każdej). W wyniku "geograficznego" podziału zespołów, AZS AWF Biała Podlaska znalazł się w grupie C.

W efekcie tego w "naszej" grupie nie ma wielu zespołów, z którymi toczyliśmy walkę w minionym sezonie, tj.: Olimpia Piekary Śląskie, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Siódemka Miedź Legnica, ŚKPR Świdnica, MKS Wieluń, Politechnika Anilana Łódź, czy też ASPR Zawadzkie. Wszystkie te zespoły grać będą w grupie B.

W dniu 12.07.2018 roku dokonano także losowania terminarza rozgrywek. Pierwszą kolejkę nowego sezonu zaplanowano na czwarty weekend września (22-23.09). W tym terminie Akademicy podejmą we własnej hali SRS Czuwaj Przemyśl. Zakończenie sezonu wyznaczono na 27.04.2019 roku.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się pełny terminarz meczów w zbliżającym się sezonie.

Komisarz Rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że w dniu 12 lipca 2018 roku (czwartek) zaplanowano losowanie rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn na sezon 2018/2019. Duże znaczenie dla przebiegu losowania będzie miała decyzja Komisji Odwoławczej ZPRP, która dzień wcześniej wyjaśni sprawę licencji i ewentualnego udziału zespołu SPR-u Tarnów w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Tym samym już w najbliższy czwartek po godz. 12:00, poznamy terminy meczów i kolejnych przeciwników AZS AWF Biała Podlaska w nadchodzącym sezonie.

Trener Piotr Przybecki ogłosił skład Reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata, które w dniach 29.07 - 06.08.2018 roku zostaną rozegrane w Chorwacji. Miło nam poinformować, że w gronie 18 powołanych zawodników, znalazło się trzech piłkarzy ręcznych związanych z AZS AWF Biała Podlaska. Na turniej do Rijeki pojadą: obrotowy Karol Małecki, skrzydłowy Bartosz Ziółkowski (formalnie zawodnik KPR Legionowo), oraz żegnający się z bialskim klubem - rozgrywający Bartosz Warmijak.

Nasza reprezentacja zagra w grupie B, a rywalami biało-czerwonych będą: Korea Południowa, Japonia, Rumunia oraz Chińskie Taipei.

Gratulujemy powołań i życzymy powodzenia !!!

W dniu 21 czerwca br. odbyło się spotkanie drużyny piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska z Prezydentem Miasta Dariuszem Stefaniukiem oraz z grupą głównych sponsorów naszego klubu. Podczas tego spotkania padło wiele ciepłych i pozytywnych słów. Zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu oraz kierownictwu zespołu pogratulowano i podziękowano za bardzo udany sezon 2017/2018.
Ponadto pamiątkowe statuetki otrzymali: trener Dzmitry Tsikhan, kierownik zespołu Wojciech Horeglad oraz dwaj piłkarze ręczni, którzy niestety kończą swoją przygodę z AZS-em. Są to: bramkarz Damian Chmurski i rozgrywający Bartosz Warmijak.
W dniu 11 czerwca 2018 roku miało miejsce spotkanie Prezydenta Miasta Biała Podlaska - Pana Dariusza Stefaniuka, z drużyną piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska. Przedstawiciel naszego głównego sponsora (Miasto Biała Podlaska), wyraził swoje uznanie i pogratulował: zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, oraz włodarzom klubu, bardzo udanego sezonu 2017/2018.
Na okoliczność tego spotkania, Prezydent otrzymał od klubu pamiątkową koszulkę, z charakterystycznym motywem nawiązującym do jednego z symboli naszego miasta.

Kibice AZS AWF Biała Podlaska nie będą mieli okazji podziękować piłkarzom ręcznym za niezwykle udany i obfitujący w wiele pozytywnych emocji sezon. Nie dojdzie bowiem do skutku sobotni mecz, z pogodzonym ze spadkiem do II ligi zespołem Viretu Zawiercie. Drużyna ze Śląska, ze względów kadrowych, nie będzie w stanie przyjechać na południowe Podlasie, w związku z czym zawody zostały odwołane. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie przyznanie Akademikom walkowera, co oficjalnie ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Tym samym bialscy szczypiorniści nie wybiegną już na boisko w sezonie 2017/2018.

W najbliższy weekend piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska mają przymusową przerwę. Akademicy pauzują w wyniku wycofania się z rozgrywek zespołu Moto-Jelcz Oława. Nie oznacza to jednak, że zabraknie "handballowych" emocji. Grać będą m.in. nasi jedyni rywale do tytułu mistrzowskiego - SPR PWSZ Tarnów. Zawodnicy z Małopolski podejmą we własnej hali MTS Chrzanów. W tym derbowym pojedynku kibicujemy i liczymy na dobrą postawę chrzanowian, którzy od kilku tygodni notują świetne wyniki. W ostatnich sześciu meczach nie zaznali goryczy porażki. Ostatni, przegrany przez MTS mecz, miał miejsce 24 marca 2018 roku, gdy zostali pokonani przez nasz AZS.

Derby rządzą się swoimi prawami, więc... ściskamy kciuki za komplet punktów dla chrzanowian.

W kolejnym ligowym meczu AZS AWF Biała Podlaska, odniósł ważne zwycięstwo i utrzymał pozycję lidera rozgrywek. Do Białej Podlaskiej przyjechał piąty zespół w tabeli - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Akademicy rozpoczynając ten mecz znali wynik z Tarnowa i wiedzieli, że jeśli chcą nadal liczyć się w walce o tytuł mistrzowski w tegorocznych rozgrywkach, to muszą te zawody wygrać. I wygrali...

AZS do meczu przystąpił w nieco okrojonym składzie. Z różnych powodów w składzie nie znaleźli się: Jakub Wańkowicz, Bartosz Warmijak i Marcin Stefaniec. Początek meczu był bardzo wyrównany. Od 12. minuty (4:4) nasi szczypiorniści uzyskali nieznaczną przewagę. Seria trzech bramek z rzędu autorstwa: Maksima Kruchkou (dwie) i Przemysława Urbaniaka wyprowadziła AZS na prowadzenie 7:4. Przyjezdni mieli w tej fazie pierwszej połowy spore kłopoty ze szczelną obroną Akademików. Udane interwencje notował również nasz bramkarz Damian Chmurski. Później jednak nasi rywale odrobili część strat i w 20. minucie widniał już wynik 10:9. Końcówka pierwszych trzydziestu minut to koncertowa gra w bramce Łukasza Adamiuka. Po drugiej stronie boiska skutecznością popisywali się: Łukasz Kandora, Michał Banaś i Bartosz Ziółkowski. Obrona KPR-u nie znajdowała też recepty na potężne rzuty Michała Bekisza i bialczanie na przerwę schodzili prowadząc 16:14.

W sobotę (19.05.2018) o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz 28. kolejki rozgrywek I ligi. Do Białej Podlaskiej przyjedzie drużyna KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Dla zawodników AZS AWF Biała Podlaska będzie to już przedostatni występ w sezonie. W pozostałych jeszcze do rozegrania zawodach (dwa mecze) Akademicy wystąpią przed własną publicznością. Będą to dwa bardzo ważne spotkania dla biało-zielonych, gdyż cały czas trwa korespondencyjny pojedynek z SPR-em PWSZ Tarnów, o tytuł mistrzowski w rozgrywkach I ligi grupy B.

Nasz najbliższy przeciwnik to aktualnie piąty zespół w tabeli. Na dorobek piłkarzy ręcznych z Wielkopolski składa się: 13 zwycięstw, 2 remisy i 9 porażek. Ostrovia posiada w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników m.in.: Jakub Tomczak, Tomasz Klara czy Paweł Piosik. Kadra KPR-u obejmuje również wielu młodych i utalentowanych szczypiornistów. W bieżącym sezonie wyróżniającymi się zawodnikami tego zespołu są: wspomniany już wcześniej Jakub Tomczak - autor 125 bramek, Mariusz Kuśmierczyk (123 trafienia) oraz Damian Krzywda (108 bramek).

Dużym sukcesem młodych szczypiornistów UKS Olimpia Biała Podlaska, zakończył się turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Podopieczni kapitana AZS AWF Biała Podlaska - Marcina Stefańca, zakończyli zawody na drugim miejscu, dzięki czemu znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn w naszym kraju!

Miejsce rozegrania turnieju finałowego nie jest jeszcze znane, a o prawo organizacji turnieju mogą ubiegać się wszystkie zespoły. Zawody zostaną rozegrane w dniach 25-26 maja 2018 roku.

Pary 1/2 Finału MPJM:
UKS Olimpia Biała Podlaska - MKS SMS Zagłębie I Lubin
PGE Vive I Kielce - UKS Anilana I Łódź