Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Piłka Siatkowa Kobiet

W 5. kolejce rozgrywek II ligi piłki siatkowej kobiet, KS AZS-AWF Biała Podlaska grał na wyjeździe z PMKS-em Nike Węgrów. Po długim, pięciosetowym meczu lepsze okazały się nasze zawodniczki.

Początek meczu "tradycyjnie" okazał się niezbyt udany. W czwartym, kolejnym meczu przegraliśmy seta otwierającego rywalizację. Z kolei walka w drugiej odsłonie trwała bardzo długo. Set był niezwykle wyrównany, a w końcówce oba zespoły miały po kilka okazji, aby zakończyć go na swoją korzyść. Ostatecznie to zespół z Białej Podlaskiej okazał się bardziej skuteczny w decydujących momentach. Za ciosem poszły nasze siatkarki w trzecim secie i wygrały go do 20.

Piłka Siatkowa Kobiet

W dniu rozgrywania 4. kolejki spotkań w II lidze piłki siatkowej kobiet (17.10), zaczęły obowiązywać kolejne obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2, które m.in. zabraniają udziału publiczności w wydarzeniach sportowych. W związku z tym siatkarki KS AZS-AWF Biała Podlaska rozegrały swój mecz przy pustych trybunach hali sportowo-widowiskowej ACEPiR.

Brak wsparcia ze strony kibiców, nie był jednak przeszkodą, żeby zdobyć kolejne ligowe punkty. AZS po wyrównanym i zaciętym meczu pokonał Ósemkę Siedlce 3:1.

Piłka Ręczna

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o zmianie terminu zawodów w rozgrywkach mistrzowskich I ligi mężczyzn Grupa C pomiędzy KS AZS-AWF Biała Podlaska, a MKS-em Wieluń, które były zaplanowane na dzień jutrzejszy (17.10.2020 r.)

Nasz klub wystąpił z wnioskiem o przełożenie tego meczu, a nasi rywale z województwa łódzkiego, zaakceptowali zaproponowaną, nową datę rozegrania meczu - 07.11.2020 r., godz. 18:00.

Zmiana terminu zawodów została potwierdzona przez Komisarza Rozgrywek ZPRP.

Klub

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w dniu dzisiejszym zostały ogłoszone obostrzenia, z których wynika, że od soboty (17 października) wszystkie wydarzenia sportowe (w strefie żółtej) mogą być rozgrywane bez udziału publiczności.

Tym samym najbliższe mecze siatkarek (17.10, godz. 14:00) z UKS-em Ósemką Siedlce oraz piłkarzy ręcznych (17.10, godz. 18:00) odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Marusarza, przy pustych trybunach (brak możliwości wstępu dla kibiców).

Ponadto informujemy, że w wyniku tej samej decyzji Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, zawieszona została działalność m.in.: basenów i siłowni.

Podnoszenie Ciężarów

W dniach 8-11.10.2020 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W mieście Neptuna wystąpiło pięcioro zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska. Wśród najlepszych zawodniczek w kraju w swojej kategorii wagowej (59 kg) znalazła się Wiktoria Gierczuk, która wynikiem 118 kg w dwuboju zapewniła sobie brązowy medal (3. miejsce także w rwaniu). Niestety w tej samej kategorii wagowej szansa na krążek Mistrzostw Polski uciekła Dominice Sacharuk, która nie zaliczyła żadnego z podejść do 73 kg w rwaniu i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Zdobyła jednak srebrny medal w podrzucie.

Lekko Atletyka

3 października 2020 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał LDK. 5. Mityng Zakończenia Sezonu Lekkoatletycznego. Była to jedna z ostatnich imprez sezonu 2020 na otwartym stadionie. W zawodach wzięli udział przedstawiciele klubów z Lubelszczyzny. Również nasz Klub miał w tej imprezie swoich reprezentantów.

Najliczniejsze grono zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska uczestniczyło w konkursie skoku w dal mężczyzn. Zwyciężył Damian Czarnocki, który z wynikiem 6,92 m, wyprzedził kolejnego z naszych lekkoatletów, Jacka Grytę (6,62 m). Tuż za podium tego mityngu znalazł się Jakub Przemski (5,65 m).

Piłka Ręczna

W 4. serii spotkań piłkarze ręczni KS AZS-AWF Biała Podlaska doznali pierwszej porażki. W Łodzi przegrali z Anilaną 25:31. Problemy naszego zespołu rozpoczęły się jeszcze przed wyjazdem do włókienniczego miasta. Kadra na ten mecz była mocno okrojona, a w protokole znalazło się tylko 12. zawodników. W dodatku trenerzy Dzmitry Tsikhan i Sławomir Bodasiński mieli do dyspozycji zaledwie trzech nominalnych rozgrywających. Lista nieobecnych na ten mecz jest dość długa: Daniel Kobyliński, Bartosz Ziółkowski, Jakub Tarasiuk, Patryk Niedzielenko, Marcin Stefaniec, Kamil Kozycz i Hubert Niedzielski. Jak się okazało nie był to koniec przeciwności z jakimi musieli zmierzyć się nasi szczypiorniści.

Klub

W dniu 3 października 2020 roku, przed pierwszym meczem piłkarzy ręcznych KS AZS-AWF Biała Podlaska we własnej hali, miała miejsce krótka uroczystość uhonorowania osób związanych z bialską Uczelnią i sekcją piłki ręcznej naszego Klubu.

Pierwszym z wyróżnionych został Edward Tomaszuk - właściciel firmy EdWood z Białej Podlaskiej. Od lat jeden z wiernych sponsorów piłki ręcznej. Człowiek mający duży wkład w największe sukcesy bialskiego zespołu, a mianowicie awans i gra w polskiej Ekstraklasie, ze sponsorskim wsparciem ówczesnego Pol-Kresu. Pan Edward z przyczyn osobistych nie mógł odebrać okazałego pucharu, ale z pewnością wkrótce trafi on w Jego ręce.

Piłka Siatkowa kobiet

Po inauguracyjnym zwycięstwie 3:1 nad zespołem BAS Kombinat Budowlany Białystok, nasze siatkarki udały się do Warszawy na derbowy mecz z AZS AWF. Niestety wyjazd do stolicy nie przyniósł kolejnych punktów. Zawodniczki KS AZS-AWF Biała Podlaska przegrały z AZS AWF Warszawa 0:3.

Pomimo braku punktów i faktu, że nasze siatkarki nie zdobyły choćby seta, nie był to mecz jednostronny. W każdej z partii bialskie Akademiczki podjęły walkę z dużo bardziej doświadczonym na II-ligowych parkietach warszawskim zespołem.

Najbardziej wyrównany był pierwszy oraz ostatni, trzeci set. Na więcej nie pozwoliły błędy własne, które na tle mocnego przeciwnika zdecydowały o wyniku. Porażka w Warszawie sprawiła, że "biało-zielone" z trzema punktami zajmują 6. miejsce w tabeli.

Piłka Ręczna

Blisko siedem miesięcy czekali bialscy kibice, aby zobaczyć swój zespół w Hali Sportowo-widowiskowej ACEPiR przy ulicy Marusarza. Ostatni mecz o punkty został rozegrany w Białej Podlaskiej 7 marca 2020 roku (wygrana z NLO SMS ZPRP Kielce 32:23).

W sobotni wieczór rywalem "biało-zielonych" był MKS Mazur Sierpc, który w dotychczasowych dwóch meczach tego sezonu zdobył 6. punktów. Od początku rywalizacji na parkiecie widać było, że lepszą drużyną jest KS AZS-AWF Biała Podlaska. Już po 10. minutach gry gospodarze prowadzili 7:3. Strzelanie dla AZS-u rozpoczął najskuteczniejszy w tym meczu Bartosz Ziółkowski, który w pierwszym fragmencie gry trafił do bramki rywali trzykrotnie.

Klub

Poczet Sztandarowy AZS w składzie: Aleksandra Teodorska, Anna Milewska i Jakub Polok, uczestniczył w uroczystej Mszy Św. inaugurującej Rok Akademicki 2020/2021. Przedstawiciele Klubu AZS-AWF reprezentowali naszą społeczność na jakże ważnej uroczystości dla Akademii Wychowania Fizycznego.