Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował wszystkie I-ligowe kluby o planowanych zmianach w rozgrywkach na sezon 2020/2021 i 2021/2022. Głównym celem reformy jest profesjonalizacja I ligi.

I liga Centralna (nazwa robocza) zostałaby utworzona w sezonie 2021/2022, w formie jednej grupy rozgrywkowej złożonej maksymalnie z szesnastu zespołów, które rozgrywałyby mecze każdy z każdym (mecz i rewanż). Aby zakwalifikować się do tych rozgrywek należy uzyskać odpowiedni wynik sportowy w nadchodzącym sezonie. W tym celu ZPRP proponuje utworzenie czterech grup rozgrywkowych (po 11 zespołów). Rywalizacja ta ma skutkować wyłonieniem drużyn, mających prawo udziału nowo zaprojektowanych rozgrywkach.

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce z dniem 27 marca 2020 roku podjął Uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn. Tym samym sezon 2019/2020 został zakończony, a klasyfikacja końcowa została utrzymana według stanu na ten dzień. Oznacza to, że AZS AWF Biała Podlaska zajął 5. miejsce.

Jednocześnie podjęto decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych. Liderzy poszczególnych grup I ligi mężczyzn: Nielba Wągrowiec (Grupa A), Ostrovia Ostrów Wielkopolski (Grupa B) i KPR Legionowo (Grupa C) zostali dopuszczeni do rozegrania Turnieju barażowego o prawo sportowego awansu do PGNiG Superligi. Termin tych zawodów zostanie ustalony w późniejszym czasie.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek ligowych w piłce ręcznej. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu.

"W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2  i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanowił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej.

W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.

W 16. kolejce rozgrywek ligowych terminarz skojarzył Akademików z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kielc. Mimo, że przez dłuższy okres gry NLO SMS ZPRP Kielce dzielnie dotrzymywał kroku AZS-owi, to ciężko jest stwierdzić, że był to mecz trzymający w napięciu. Praktycznie przez całe spotkanie AZS AWF Biała Podlaska kontrolował wydarzenia na boisku, aby w końcówce zawodów udokumentować swoją zdecydowaną przewagę 9-bramkowym zwycięstwem.

W dniu 02 marca 2020 roku w Auli FAWF przy ulicy Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Członków Klubu Sportowego AZS-AWF przy Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej.

Podczas obrad dokonano m.in. wyboru nowego Zarządu Klubu na kadencję 2020-2022.

Prezesem Klubu został Mariusz Lichota. Członkowie Zarządu: Adam Wilczewski, Tadeusz Łukaszuk i Filip Korpak. Skład Zarządu uzupełni przedstawiciel Rektora naszej Uczelni.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z Walnego Zebrania.

Kolejny mecz w roku 2020 zakończył się porażką piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska. Wyjazdowe mecze do Chrzanowa zawsze należały do tych z kategorii "ciężkie". Tym razem skala trudności była jeszcze większa, gdyż do tego dołączyły liczne problemy kadrowe. Z powodu kontuzji nadal nie może grać Michał Bekisz. Jakub Polok brał udział w 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów. W tygodniu z infekcją wirusową zmagali się także kolejni zawodnicy. Ostatecznie do Chrzanowa nie pojechali: Przemysław Urbaniak i Patryk Niedzielenko, a Bartosz Ziółkowski, chociaż został wpisany do meczowego protokołu, nie pojawił się na parkiecie. Wobec zaistniałej sytuacji kadrowej, nie pierwszy raz w obecnym sezonie, przyszło naszym trenerom Dzmitry Tsikhanowi i Sławomirowi Bodasińskiemu poszukiwać nowych rozwiązań taktycznych.

W drugim tegorocznym meczu I ligi piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z AZS UJK Kielce 28:31. Wobec absencji kilku kluczowych zawodników, trenerzy Dzmitry Tsikhan i Sławomir Bodasiński zmuszeni byli do zestawienia składu w nieco eksperymentalnej konfiguracji. W Kielcach nie mogli zagrać: Michał Bekisz, Leon Łazarczyk i Michał Banaś. W składzie zabrakło także Jakuba Poloka i Daniela Sętowskiego.

W pierwszej minucie bramkę dla zespołu z Białej Podlaskiej zdobył Patryk Niedzielenko. Niestety późniejsze wydarzenia na boisku sprawiły, że było to jedyne prowadzenie "biało-zielonych" w tym meczu. Do 10. minuty toczyła się wyrównana walka. Dwa skuteczne rzutu zaliczył Marcin Stefaniec, po jednym dołożyli Łukasz Kandora i Patryk Niedzielenko, co dawało remis 5:5. Niestety był to moment w którym nasz zespół zanotował przestój, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Na sześć trafień AZS-u UJK, bialski AZS odpowiedział tylko bramką Bartłomieja Mazura. Po 16. minutach było więc 11:6.

21 lutego br. w hotelu Skala w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały wyniki XXXIII Plebiscytu Sportowego Słowa Podlasia pod honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Czytelnicy lokalnego tygodnika wybierali najpopularniejszych sportowców i trenerów na Południowym Podlasiu w 2019 roku, przy pomocy kuponów i sms-ów. Laureaci wybierani byli w trzech kategoriach: senior, junior oraz trener. Przyznana została również nagroda dla najsympatyczniejszego sportowca w regionie (głosy na facebooku) oraz wyróżnienia redaktora naczelnego Słowa Podlasia.

W dniu 02 marca 2020 roku (poniedziałek) w Auli FAWF w Białej Podlaskiej, ul.Akademicka 2 (I piętro), odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Członków Klubu Sportowego AZS-AWF przy Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej.

Pierwszy termin rozpoczęcia zebrania zaplanowano na godzinę 15:45.

Zarząd Klubu zaprasza Członków Klubu oraz wszystkich sympatyków sportu.

Szczegółowe informację znajdą Państwo poniżej...

W meczu 13. kolejki rozgrywek I ligi/Grupa C piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska, po zaciętej walce do ostatniej sekundy meczu przegrał z zespołem KPR Legionowo 25:26.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy z podwarszawskiej miejscowości, gdyż po 10. minutach AZS przegrywał 2:4. Pierwszą ligową bramkę w 2020 roku zdobył dla nas Patryk Niedzielenko. Druga była autorstwa Kamila Kozycza. Od tego czasu miał miejsce chyba najlepszy okres gry gospodarzy w tym meczu. Twarda gra w obronie, duża skuteczność w akcjach ofensywnych i dobre interwencje w bramce Łukasza Adamiuka doprowadziły do prowadzenia 12:6 w 24. minucie. Celne rzuty oddali: Marcin Stefaniec (3), Kamil Kozycz (2), Leon Łazarczyk (2), Bartosz Ziółkowski, Przemysław Urbaniak i Michał Banaś.

Końcówka pierwszej połowy to z kolei próba odrobienia strat przez lidera rozgrywek. Na szczęście przed przerwą, nie udało się to naszym rywalom, chociaż dystans do Akademików zmalał do zaledwie jednej bramki. Skuteczne rzuty po naszej stronie oddali tylko Bartosz Ziółkowski i Leon Łazarczyk.