Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Informujemy, że zaplanowany na najbliższą sobotę wyjazdowy mecz 14. kolejki rozgrywek I ligi z KSSPR Końskie został przełożony. Gospodarze zawodów wystąpili z wnioskiem o zmianę terminu tych zawodów, na co, za aprobatą naszego klubu AZS AWF Biała Podlaska, zgodę wyraził Komisarz Rozgrywek ZPRP. Oznacza to, że w najbliższej kolejce nasi szczypiorniści będą pauzować, a mecz w Końskich odbędzie się w piątek 8 marca 2019 roku.

Jednobramkowym zwycięstwem nad KS Uniwersytet Radom, zakończyli mecz 13. kolejki rozgrywek I ligi, szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska. Było to cenne zwycięstwo, gdyż w tym meczu nie wszystko wychodziło naszym piłkarzom ręcznym. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:27. Również w pierwszym spotkaniu obu zespołów Akademicy byli lepsi o jedno trafienie. Jesienią w Radomiu wygraliśmy 24:23.

Początkowa faza meczu to wyrównana walka. Wynik otworzył Michał Bekisz, ale przyjezdni odpowiedzieli dwoma trafieniami i wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Skuteczne rzuty: Bartosza Ziółkowskiego (dwa), Karola Małeckiego i Maksima Kruchkou, pozwoliły biało-zielonym objąć prowadzenie 5:4 w 11. minucie. Wydawało się, że AZS powoli łapie odpowiedni dla siebie rytm, ale zawodnicy Uniwersytetu nie odpuszczali i skrupulatnie wykorzystywali każdy błąd naszego zespołu. W 20. minucie AZS tracił już trzy brami, a rezultat jaki widniał na tablicy wyników w bialskiej hali to 7:10 na korzyść ekipy z Radomia. Wtedy to trenerzy Dmitry Tsikhan i Sławomir Bodasiński poprosili o przerwę dla swojego zespołu. Najwyraźniej wskazówki opiekunów AZS-u trafiły do zawodników AZS AWF Biała Podlaska, gdyż w 28. minucie to nasz zespół prowadził w tych zawodach (12:11). Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się remisem 13:13.

Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska informuje, że od najbliższego spotkania ligowego, w dniu 9 lutego br. (sobota), z KS Uniwersytet Radom, prowadzone będą transmisje meczów I ligi piłki ręcznej, rozgrywanych w hali sportowo-widowiskowej FAWF przy ulicy Stanisława Marusarza w Białej Podlaskiej. Relacja "na żywo", dostępna będzie również na naszej stronie. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące transmisji, ale już dziś zachęcamy wszystkich fanów piłki ręcznej do przybycia na trybuny i wsparcia naszych szczypiornistów gorącym dopingiem! Początek zawodów tradycyjnie o godzinie 18:00.

Porażką zakończył się mecz inaugurujący rundę rewanżową w rozgrywkach I ligi. AZS AWF Biała Podlaska przegrał w Przemyślu 37:31. Dla naszych rywali był to udany rewanż za nasze wysokie zwycięstwo nad Czuwajem w Białej Podlaskiej - w pierwszej kolejce wygraliśmy 42:34.

Początek meczu był wyrównany i żadnej z ekip nie udawało się zyskać znaczącej przewagi. W 10. minucie prowadził SRS Czuwaj (5:4), ale cztery bramki z rzędu (Marcina Stefańca - z rzutu karnego, Bartosza Ziółkowskiego, Dzianisa Valyntsau i Michała Banasia) wyprowadziły AZS na prowadzenie 8:5. Był to moment, gdy wydawało się że drużyna Dzmity Tsikhana zaczyna kontrolować przebieg zawodów. W 20. minucie było 11:8 dla biało-zielonych. Jedną z kluczowych dla losów tego spotkania była jednak sytuacja z 25. minuty. Karol Małecki otrzymał trzecią karę dwuminutową, a tym samych został zdyskwalifikowany. Co ciekawe karę otrzymał Karol, a faulującym był inny nasz zawodnik. Chwilę później rywale zdobyli bramkę kontaktową. Trzybramkową zaliczkę dla naszego zespołu ponownie wypracował Michał Bekisz. Na nieco ponad minutę przed przerwą wynik ponownie był bliski remisu. Gospodarze zanotowali dwa trafienia i było 14:13 dla AZS-u. Końcówka pierwszej połowy to jeszcze trafienie Przemysława Urbaniaka, dwie minuty kary dla Michała Banasia i skutecznie wykonany rzut karny przez Mateusza Kroczka. Skoro jesteśmy przy rzutach z siódmego metra, to gospodarze w tym meczu wykonywali, aż... 11 rzutów karnych! Niestety wszystkie znalazły drogę do naszej bramki.

W dniach 11-12 stycznia 2019 roku w Białej Podlaskiej odbył się Turniej o Puchar Rektora FAWF. Dla naszych piłkarzy ręcznych był to pierwszy etap przygotowań do rundy rewanżowej w rozgrywkach I ligi.

Pierwszego dnia Akademicy (poza turniejem) rozegrali sparingowy mecz, z czwartą aktualnie drużyną PGNiG Superligi – KS Azoty Puławy. Zgodnie z przypuszczeniami podopieczni Bartosza Jureckiego pewnie pokonali gospodarzy. Pomimo niekorzystnego wyniku, poza samym początkiem zawodów, nasi szczypiorniści zaprezentowali się zupełnie przyzwoicie na tle faworyzowanego rywala. Tuż po tym spotkaniu, prof. dr hab. Jerzy Sadowski dokonał otwarcia Turnieju. W wieczornym meczu KSSPR Końskie pokonały MKS Padwę Zamość 32:29.

Drugi turniejowy dzień rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa AZS-u nad Padwą 37:22. W kolejnym meczu (rozegranym poza Turniejem) młodzi zawodnicy UKS Olimpia Biała Podlaska dosyć niespodziewanie wysoko pokonali ekipę z Końskich. Ostatnie spotkanie Turnieju miało wyłonić triumfatora całych zawodów. W tym kluczowym meczu Akademicy okazali się lepsi od KSSPR-u Końskie o pięć bramek i po końcowym gwizdku odebrali Puchar Rektora FAWF.

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęli już przygotowania do rundy rewanżowej rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Bardzo ważnym elementem w budowaniu formy przed rozpoczynającymi się od 26 stycznia 2019 roku zmaganiami ligowymi, będzie Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Rektora FAWF w Białej Podlaskiej.

W dniach 11-12 stycznia 2019 r. w bialskiej hali przy ulicy Marusarza zobaczymy trzy ekipy z "naszej" grupy I ligi:

• AZS AWF Biała Podlaska (I liga Grupa C - 2. miejsce; gospodarz turnieju)
  • MKS Padwa Zamość (I liga Grupa C - 6. miejsce)
  • KSSPR Końskie (I liga Grupa C - 7. miejsce)

Ponadto poza turniejem wystąpią: KS Azoty Puławy (PGNiG Superliga - 4. miejsce) i UKS Olimpia Biała Podlaska (II liga). Akademicy rozegrają dwa spotkania turniejowe. Szczególnie ciekawie zapowiada się także mecz AZS-u z zespołem PGNiG Superligi - KS Azoty Puławy. Będzie to doskonała okazja do promocji piłki ręcznej w Białej Podlaskiej. Dla naszych zawodników to możliwość zweryfikowania umiejętności na tle zespołu ze ścisłej krajowej czołówki, a dla naszych wiernych kibiców szansa zobaczeniu wielu znanych i utytułowanych piłkarzy ręcznych.

Trwa świąteczno-noworoczna przerwa w ligowych rozgrywkach. AZS AWF Biała Podlaska wróci na parkiet dopiero pod koniec stycznia 2019 roku, aby rozpocząć rundę rewanżową w I lidze grupy C. A gdzie w obecnym sezonie grają byli szczypiorniści AZS-u? Przedstawiamy listę zawodników, którzy kontynuują swoje kariery w różnych klubach seniorskich w Polsce, a w przeszłości reprezentowali akademickie, "biało-zielone" barwy w zespole z Białej Podlaskiej. Sześciu piłkarzy ręcznych z bialską przeszłością jest w kadrach drużyn z PGNiG Superligi. Sześciu kolejnych, byłych zawodników AZS-u, ma okazję zmierzyć się przeciwko swojemu dawnemu klubowi, gdyż znajdują się oni w drużynach rywalizujących z Akademikami w rozgrywkach I ligi grupy C.

Tygodnik "Słowo Podlasia" ogłosił XXXII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Południowego Podlasia w 2018 roku. Wśród nominowanych znaleźli się również zawodnicy i trenerzy AZS AWF Biała Podlaska. Zachęcamy do głosowania na przedstawicieli naszego klubu. Każdy może oddać głos na kilku swoich faworytów. Zasady głosowania dostępne są na stronie internetowej tygodnika - kliknij tutaj. Głosuj codziennie!

Zdecydowanym zwycięstwem AZS AWF Biała Podlaska zakończył się powtórzony mecz z 4. kolejki ligowych rozgrywek. Tym razem nie było żadnych wątpliwości, która z ekip jest lepsza. Tylko początek meczu mógł dawać naszym rywalom nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku w Białej Podlaskiej.

Wynik w 2. minucie otworzył Michał Prątnicki z KPR-u. I było to jedyne prowadzenie zespołu z Mazowsza. Chwilę później bramkę zdobył Michał Bekisz, a chwilę później na prowadzenie AZS wyszedł po celnym rzucie Bartosza Ziółkowskiego. W kolejnych minutach bramki padały dla obu zespołów. Konto bramkowe Akademików zasiliły dwa mocne, celne rzuty Dzianisa Valyntsau. Po kontrze na listę strzelców wpisał się również Karol Nowicki i w 11. minucie prowadziliśmy 5:3. Dobra postawa zespołu w defensywie i wysoka skuteczność, świetnie dysponowanego Krzysztofa Kozłowskiego w bramce, pozwalała na utrzymanie skromnej przewagi - 9:7 w 22. minucie. Końcówka pierwszej połowy to już popis biało-zielonych. Pięć bramek gospodarzy i żadnej bramki straconej, to bilans ostatnich pięciu minut pierwszej odsłony. Bramki zdobywali: Dzianis Valyntsau (dwie), Michał Banaś, Krzysztof Kozłowski (rzut naszego bramkarza przez całe boisko do pustej bramki), oraz Bartosz Ziółkowski i na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 14:7. Jakże inny to wynik, niż w anulowanym meczu z dnia 13 października br., kiedy to do przerwy przegrywaliśmy 8:13.

W 11. kolejce rozgrywek AZS AWF Biała Podlaska udał się w daleką podróż do Małopolski, aby zmierzyć z MTS-em Chrzanów. Powszechnie wiadomo, że ekipa z miasta nad Chechłem, doskonale radzi sobie we własnej hali. Tym razem o trudach gry na parkiecie w Chrzanowie przekonali się nasi szczypiorniści.

Zanim ten mecz rozpoczął się na dobre Cabanie prowadzili już 5:2 (10 min.). W tym czasie AZS stać było tylko na bramki autorstwa Michała Bekisza i Karola Nowickiego. Po tym niemrawym w naszym wykonaniu początku wydawało się, że Akademicy wracają na właściwą drogę. Po trafieniu Marcina Stefańca, dwóch bramkach Dzianisa Valyntsau i dwóch celnych rzutach Bartosza Ziółkowskiego, w 19. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:7 dla MTS-u. Niestety był to ostatni moment w tym meczy, gdy biało-zieloni mieli kontakt bramkowy z rywalem. Jak się okazało słaba końcówka pierwszej połowy byłą kluczowa dla losów tych zawodów. Seria błędów zarówno w rozegraniu, jak i w defensywie, skutecznie egzekwowane rzuty karne przez chrzanowian (Jakub Romian) i tylko dwie bramki Bartosza Ziółkowskiego w ostatnich dziesięciu minutach sprawiły, że do szatni schodziliśmy przy stanie 15:9 dla gospodarzy.