+(48) 83 342 87 74

Dwa razy brąz

Opublikowano: niedziela, 17 luty 2019 Super User

Wielkim sukcesem zawodnika AZS AWF Biała Podlaska, Piotra Tarkowskiego zakończyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. W organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a rozgrywanych w Toruniu dwudniowych zawodach (16-17.02.2019), nasz niespełna 20-letni reprezentant, zdobył dwa seniorskie medale. Oba w kolorze brązu. Warto też zauważyć, że w obu konkurencjach były to wyniki na miarę najlepszych halowych wyników życiowych.

Pierwszego dnia mistrzostw Piotr Tarkowski wystąpił w biegu sprinterskim na 60m. Serię eliminacyjną przebiegł w 6.85 s, co było piątym czasem i dawało awans do finału Mistrzostw Polski. W nim bialski zawodnik pobiegł jeszcze szybciej. Wyrównując swój rekord życiowy (czas finałowego biegu - 6.84 s), zajął trzecie miejsce. Jak powszechnie wiadomo biegi sprinterskie zawsze przykuwają większą uwagę widzów. Dlatego też obecność naszego lekkoatlety na podium tej konkurencji w imprezie rangi Mistrzostw Polski, została przez wielu ekspertów określona jako jedna z większych pozytywnych niespodzianek zawodów.

Finał Mistrzostw Polski w biegu na 60 m mężczyzn:

1. Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 6.67 s
2. Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) - 6.75 s
3. Piotr Tarkowski (KS AZS AWF Biała Podlaska) - 6.84 s (=PB)

Na drugi dzień zawodów zaplanowana została koronna konkurencja podopiecznego trenera Tadeusza Makaruka - skok w dal. Miała ona ciekawy przebieg. Już po pierwszej serii, po skoku na 7.31 m, nasz zawodnik zajmował trzecie miejsce. W drugiej próbie wynik ten poprawił na 7.60 m i awansował na drugie miejsce. Trzeci skok to także poprawa wyniku - 7.68 m. Identyczna odległość jak w drugiej serii, została zmierzona w czwartym skoku. Piąta seria przyniosła zmianę na drugim i trzecim miejscu. Nasz reprezentant miał "spaloną" próbę, a przeskoczył go zawodnik z Tarnowa - Mateusz Różański (7.77 m). Ostatnia szansa zawodnika bialskiego AZS-u przyniosła poprawę odległości. Skok na 7.73 m to nowy rekord życiowy Piotra Tarkowskiego, którym zapewnił sobie drugi brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Tego dnia poza zasięgiem dla innych skoczków był Tomasz Jaszczuk (7.93 m).

Finał Mistrzostw Polski w skoku w dal mężczyzn:

1. Tomasz Jaszczuk (AZS-AWF Katowice) - 7.93 m (SB)
2. Mateusz Różański (KU AZS PWSZ Tarnów) - 7.77 m
3. Piotr Tarkowski (KS AZS AWF Biała Podlaska) - 7.73 m (PB)

Z dobrej strony pokazał się także drugi z zawodników AZS-u, Bartłomiej Bedeniczuk. W konkursie skoku wzwyż wyrównał swój rekord życiowy w hali i z wynikiem 2.08 m zajął wysokie szóste miejsce.