Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Lekka Atletyka

Mocne otwarcie sezonu halowego

W dniu 2 lutego br. grupa skoczków KS AZS AWF Biała Podlaska wzięła udział w licznie obsadzonym (zgłoszonych aż 891 zawodników) ogólnopolskim halowym Mityngu lekkoatletycznym w warszawskiej hali AWF. Lekkoatleci w swoim pierwszym starcie ustanowili kilka rekordów życiowych.
Na szczególną uwagę zasługują wyniki czołowego zawodnika bialskiego klubu – Piotra Tarkowskiego, który po wygranym przez niego konkursie skoku w dal (7,60m), wygrał także bieg na 60 m mężczyzn z rekordowym czasem - 6,78 sek., dającym mu 5-6 miejsce w ścisłej czołówce sprinterów w Polsce. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Piotrek podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów niespodziewanie wywalczył brązowy medal w tej konkurencji z czasem 6.84 sek. W rankingu skoku w dal w Polsce, bialski lekkoatleta objął prowadzenie.

Bardzo dobry występ zanotował także brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów z ubiegłego roku – Bartłomiej Bedeniczuk, który skacząc w pierwszej próbie wys. 212 cm, ustanowił swój halowy rekord życiowy w skoku wzwyż (dotychczas 2.08 m). Po udanym ataku na rekord życiowy i wygraniu konkursu, zrezygnował z dalszych prób. Uzyskany wynik daje mu aktualnie trzecie miejsce wśród seniorów w kraju.
Młodzieżowa mistrzyni Polski – Katarzyna Bargielska w skoku w dal z ubiegłego roku (6.09m) w swojej koronnej konkurencji uzyskała dobry wynik – 5,77m (rekord życiowy z hali - 5,81m), który dał jej drugie miejsce w konkursie. Za to w biegu na 60m poprawiła o 0,17 sek swój rekord życiowy osiągając czas 7,94 sek. Uzyskany wynik w skoku w dal plasuje ją aktualnie na trzecim miejscu w kat. młodzieżowej w Polsce.

Równie dobrze spisała się podczas warszawskiego mityngu w skoku w dal Agata Stypułkowska, która rekordem życiowym na odległość 5,66m zajęła 3 miejsce w konkursie.

Ponadto w zawodach wystąpili inni reprezentanci AZS-u: Damian Czarnocki (60 m mężczyzn, skok w dal), Jacek Gryta (60 m mężczyzn U18, skok w dal), Piotr Jaroszkiewicz (skok wzwyż mężczyzn), Jakub Przemski (skok w dal), Kinga Olechno (60 m kobiet, skok w dal).

Trenerem lekkoatletów jest Pan mgr Tadeusz Makaruk.