+(48) 83 342 87 74

AZS w PGNiG Pucharze Polski

Super User

Bardzo przekonującym zwycięstwem AZS-u zakończył się ostatni mecz Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Akademicy pokonali na wyjeździe Azoty-Puławy II 39:26, dzięki czemu uzyskali awans do centralnych rozgrywek pucharowych - PGNiG Pucharu Polski.

Początek pojedynku nie zapowiadał tak znaczącej przewagi naszej ekipy. Wynik co chwila oscylował w okolicy remisu. W 7. minucie było 4:4, a bramki po stronie AZS-u padły łupem Jakuba Poloka i Bartłomieja Mazura. Do tego dwukrotnie skutecznie rzuty karne egzekwował Marcin Stefaniec. Wyrównany mecz trwał jednak tylko do 9. minuty (6:6). W tym czasie dwukrotnie piłkę w siatce bramki puławian ulokował Karol Nowicki. Późniejszego tempa Akademików, zawodnicy rezerw Azotów-Puławy już nie wytrzymali.

W dwudziestej minucie tablica wyników wskazywała: 8 po stronie gospodarzy i 13 po stronie gości. W tym okresie gry, szczególnie aktywny był Marcin Stefaniec (cztery bramki). Do skutecznych rzutów kapitana zespołu dołączyli: Patryk Niedzielenko, Kamil Kozycz i Bartłomiej Mazur.

Do końca pierwszej połowy "biało-zieloni" jeszcze bardziej powiększyli przewagę. Zdobywanie bramek kontynuowali: Marcin Stefaniec (dwa trafienia) i Kamil Kozycz (również dwie bramki), a swoje dorzucili również Norbert Maksymczuk (dwa skuteczne rzuty) i Michał Banaś. 8-bramkowa zaliczka (12:20) wydaje się być dobrym odzwierciedleniem przebiegu gry.

Druga część meczu nie różniła się zasadniczo od pierwszej. Na kwadrans przed końcem meczu przewaga AZS-u utrzymywała się na poziomie sprzed przerwy - wynik 20:28. W tej fazie meczu popis swoich umiejętności dał autor pięciu bramek Przemysław Urbaniak (występował w swoim rodzinnym mieście przeciwko macierzystemu klubowi). Dwa trafienia odnotował także inny nasz skrzydłowy Bartosz Ziółkowski, a jedno rozgrywający Kamil Kozycz.

Kolejne minuty potwierdziły tylko różnicę klasy pomiędzy zespołami. Akademicy skrzętnie wykorzystywali każdy błąd rywali, przez co na 5. minut przed końcowym gwizdkiem było 24:37. Do tego stanu doprowadziły kolejne trzy bramki Przemysława Urbaniaka, oraz dwa celne rzuty Jakuba Poloka. Ponadto bramkarza z Puław pokonali: Norbert Maksymczuk, Karol Nowicki, Patryk Niedzielenko i Marcin Stefaniec. W końcowych minutach bramkę zdobył jeszcze Michał Banaś oraz Kamil Kozycz, który skutecznie wykonał rzut karny.

Końcowy wynik 26:39 na korzyść AZS AWF Biała Podlaska przesądził, że awans na szczebel centralny w rozgrywkach Pucharu Polski uzyskał zespół znad Krzny. O tym kto będzie naszym rywalem w kolejnym meczu pucharowym zadecyduje losowanie.

Po tym meczu nasi szczypiorniści mają krótką pauzę w rozgrywkach. Będzie to z pewnością dobry czas, aby wyleczyć drobne urazy, z którymi w ostatnim czasie borykali się niektórzy zawodnicy. Akademicy pojawią się na parkiecie 9 listopada 2019 roku. Tego dnia rozegrają na wyjeździe mecz 7. kolejki rozgrywek I ligi przeciwko KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. Piłkarzy Ręcznych AZS-u zobaczymy w Białej Podlaskiej tydzień po powrocie z Ostrowca, a naszym rywalem będzie ponownie drużyna KS Azoty-Puławy II. Tym razem będzie to jednak walka o ligowe punkty.

Puchar Polski 2019/2020 - kwalifikacje wojewódzkie
16.10.2019 MKS Padwa Zamość 33 : 25 KS Azoty-Puławy II
23.10.2019 AZS AWF Biała Podlaska 27 : 25 MKS Padwa Zamość
30.10.2019 KS Azoty-Puławy II 26 : 39 AZS AWF Biała Podlaska

Puchar Polski 2019/2020 - tabela końcowa kwalifikacji wojewódzkich
1. AZS AWF Biała Podlaska 2 6 pkt. 2 0 0 66-51 +15 awans do PGNiG Pucharu Polski
2. MKS Padwa Zamość 2 3 pkt. 1 0 1 58-52 +6
3. KS Azoty-Puławy II 2 0 pkt. 0 0 2 51-72 -21