+(48) 83 342 87 74

Mistrzostwa Polski do lat 20 z medalami

Podnoszenie Ciężarów

W dniach 8-11.10.2020 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W mieście Neptuna wystąpiło pięcioro zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska. Wśród najlepszych zawodniczek w kraju w swojej kategorii wagowej (59 kg) znalazła się Wiktoria Gierczuk, która wynikiem 118 kg w dwuboju zapewniła sobie brązowy medal (3. miejsce także w rwaniu). Niestety w tej samej kategorii wagowej szansa na krążek Mistrzostw Polski uciekła Dominice Sacharuk, która nie zaliczyła żadnego z podejść do 73 kg w rwaniu i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Zdobyła jednak srebrny medal w podrzucie.

5. miejsce w kategorii 81 kg mężczyzn wywalczył Patryk Burda (dwubój - 262 kg), któremu do brązu zabrakło 4 kg. Nasz sztangista tym wynikiem zapewnił sobie także 10. miejsce w klasyfikacji wszystkich zawodników w punktacji Sinclair`a. Na 6. miejscu sklasyfikowany został Jakub Stafijowski - 225 kg w dwuboju w kat. 96 kg, a 5. miejsce to wynik końcowy Damiana Niedźwieckiego, który w kat. 102 kg uzyskał w dwuboju 257 kg.

W klasyfikacji klubowej AZS-AWF zajął 15. miejsce w gronie 54. zespołów.