+(48) 83 342 87 74

Tarkowski Mistrzem Polski!

Lekka Atletyka

W dniach 5-6 marca 2022 roku w Toruniu, odbyły się 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Klub Sportowy AZS-AWF Biała Podlaska reprezentowało czworo zawodników. Wszyscy wystąpili w konkurencji skoku w dal.

Niekwestionowaną gwiazdą tej konkurencji był Piotr Tarkowski, który zdobył złoty medal! Podopieczny trenera Tadeusza Makaruka najpierw ustanowił swój nowy rekord życiowy - 7.98 m, aby chwilę później złamać barierę ośmiu metrów. Piotrek rezultatem 8.01 m, wyrównał trzeci najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki (tyle samo w 1977 roku skoczył ówczesny rekordzista kraju Grzegorz Cybulski). Warto dodać, że nawet gdyby naszemu zawodnikowi zaliczono tylko najsłabszy skok tego dnia, to... i tak zostałby Mistrzem Polski. Drugie miejsce zajął Mateusz Jopek (7.52), a trzeci był Mateusz Różański (7.49).

W tej samej konkurencji mieliśmy jeszcze dwóch swoich przedstawicieli, którzy także ustanowili swoje najlepsze wyniki życiowe. Damian Czarnocki uzyskał 7.23 m, co dało mu 5. miejsce w końcowej klasyfikacji, a wśród zawodników U23 był drugi. Natomiast Kacper Lemieszek uplasował się na 9. miejscu, a wynik 7.10 m dał mu także 3. miejsce w kategorii U23.

Z kolei w rywalizacji pań wystąpiła Katarzyna Bargielska, która w jedynej mierzonej próbie uzyskała 5.84 m, co dało jej 10. miejsce.

Wszystkim zawodnikom i trenerowi gratulujemy osiągniętych wyników.

Piotr Tarkowski w skoku po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski. (fot. PZLA)