+(48) 83 342 87 74

Zrealizowali plan

Sobotni wieczór, 12 marca 2022 roku, był dniem rywalizacji piłkarzy ręcznych KS AZS-AWF Biała Podlaska, z drużyną MSPR-u Siódemki-Miedź-Huras Legnica. Akademicy przystąpili do tych zawodów z nieco okrojonym składzie. W meczowej kadrze próżno było szukać kapitana zespołu Leona Łazarczyka oraz kolejnego z rozgrywających Patryka Niedzielenko. Grono nieobecnych uzupełnili: obrotowy Wiktor Sałuda, bramkarz Krzysztof Ostrowski i wyłączony z treningów od dłuższego czasu Michał Olichwiruk.

Brak kluczowych zawodników wymagał od trenerów poszukania nowych rozwiązań w ustawieniu zawodników na boisku. Sądząc po wyniku udało się to bez zarzutu. Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarze chcą szybko ustawić ten mecz. Wynik otworzył Wiktor Wójcik, a chwilę później z szybkiego ataku bramkę zdobył Filip Lewalski. Na 3:0 trafił z rzutu karnego Dominik Antoniak. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 8. minucie na 4:2.

Przyjezdni zdołali wyrównać stan rywalizacji na 4:4. Późniejsze skuteczne rzuty: Wiktora Wójcika, Bartosz Ziółkowskiego i Norberta Maksymczuka dawały kolejne prowadzenia "biało-zielonym", ale Siódemka po każdej z tych bramek doprowadzała do remisu. Przełamanie tego schematu nastąpiło po kwadransie gry. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dominik Antoniak (w tym raz skutecznie egzekwowanym rzucie karnym), swoje kolejne trafienie w barwach AZS-u zanotował Kacper Baranowski, a konto bramkowe Akademików zasilili również skrzydłowi: Przemysław Urbaniak i Bartosz Ziółkowski. Taki przebieg wydarzeń na boisku doprowadził do stanu 12:8 na korzyść AZS-u (była to 25. minuta).

W ostatnim fragmencie pierwszej połowy trzynaste trafienie dla gospodarzy padło z ręki Wiktora Wójcika, który po meczu został wybrany MVP po stronie bialskiego zespołu. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 13:10.

Drugą odsłonę rywalizacji rzutem z własnego pola bramkowego do pustej bramki legniczan, okrasił... Emil Wiejak. W kolejnej akcji silnym rzutem z drugiej linii, wytrzymałość siatki w bramce MSPR-u sprawdził Jakub Tarasiuk i było 15:12 dla gospodarzy. Do 44. minuty zawodów ataki bialskiego teamu wykańczali kolejno: dwa razy z rzędu Norbert Maksymczuk (w tym z rzutu karnego), Wiktor Wójcik, Bartosz Ziółkowski, Przemysław Urbaniak i Kacper Baranowski. Nasz obrotowy znalazł sposób na pokonanie bramkarza Siódemki również w 46. minucie, doprowadzając do stanu 22:16.

Goście starali się nawiązać walkę. Najbliżej swojego celu byli w 53. minucie, gdy zmniejszyli stratę, do zaledwie dwóch skutecznych rzutów (24:22 dla AZS-u). To było jednak wszystko na co pozwolili swoim rywalom Akademicy. Ciężar zdobywania bramek w tej części meczu opierał się od dwóch rozgrywających. Cztery bramki stały się udziałem naszego grającego trenera Marcina Stefańca, a autorem kolejnych dwóch trafień stał się Wiktor Wójcik. Skuteczne wykończenia rozgrywanych akcji na połowie zespołu z Legnicy, plus dobra postawa linii obronnej i Łukasza Adamiuka w naszej bramce, doprowadziły nasz zespół do wyniku 28:24 w 58. minucie.

Tym samym stało się jasne, że MSPR nie przerwie swojej niechlubnej passy bez zwycięstwa na wyjeździe. W ostatnich akcjach meczu zobaczyliśmy jeszcze bramki Kamila Kozycza i Norberta Maksymczuka. Ostatecznie liczby na tablicy wyników w bialskiej hali zatrzymały się na 30:24 dla gospodarzy.

Terminarz kolejnych meczów naszych szczypiornistów obejmuje teraz trzy z rzędu mecze wyjazdowe, a będą to kolejno spotkania z drużynami: Budnex Stali Gorzów, MKS-u Padwy Zamość i MKS-u Wieluń. Po tym maratonie na obcych boiskach, przyjdzie świąteczna przerwa w rozgrywkach. Na parkiecie w Białej Podlaskiej nasz zespół wystąpi dopiero 23 kwietnia br., w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław.

Najlepszy zawodnik gospodarzy (MVP): #96 Wiktor Wójcik

Liczby meczu:

• 199. mecz rozegrał w barwach AZS-u Marcin Stefaniec. Nasz grający trener jest też bliski przekroczenia bariery 900. bramek w bialski Klubie (obecnie 895. bramek)
  • 6. bramek w jednym meczu, to od soboty najlepszy wynik Wiktora Wójcika, od chwili założenia koszulki z gryfem (rozgrywający reprezentuje nasz Klub od początku obecnego sezonu)
  • 1. bramkę w sezonie 2021/2022 zdobył jeden z trzech bramkarzy AZS-u. Uczynił to Emil Wiejak.

Tytuł MVP meczu trafił tym razem do Wiktora Wójcika.