+(48) 83 342 87 74

Wszystkie atuty po stronie AZS-u

W siódmym spotkaniu Ligi Centralnej sezonu 2022/2023 podejmowaliśmy we własnej hali ekipę Orlen Upstream SRS Przemyśl. Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska pewnie wygrali ten mecz, kończąc go wynikiem 35:26.

Pierwsza bramka padła dopiero w piątej minucie gry. Na prowadzenie wyprowadził Akademików „specjalista” od rzutów karnych, Norbert Maksymczuk. Kolejne akcje także należały do gospodarzy, a ich wykończeniem zajął się Patryk Niedzielenko (dwie bramki z rzędu). Tym samym w 7. minucie prowadziliśmy 3:0. Przez kolejne pięć minut wydarzenia na boisku przybrały bardziej wyrównany charakter. Przyjezdni trzykrotnie znaleźli drogę do naszej bramki, ale AZS odpowiedział celnymi rzutami: Bartosza Ziółkowskiego i ponownie Patryka Niedzielenko. Szanse na bramkę kontaktową z rzutu karnego miał Jakub Ćwięka, ale doskonałą interwencja w bramce popisał się Wiktor Kwiatkowski.

Dzięki temu gospodarze zawodów mogli powiększyć bilans bramkowy. Stało się tak za sprawą kolejno: Marcina Stefańca, Norberta Maksymczuka, który wykorzystał kolejną szansę na linii siódmego metra (rzut karny wywalczył Kacper Baranowski) i Dominika Antoniaka. Po bramce tego ostatniego, w 17. minucie mieliśmy wynik 8:4. Zaliczka w postaci czterech bramek, utrzymywała się do okolic 26. minuty (13:9). W tym czasie siatka bramki SRS-u została naruszona po rzutach: Marcina Stefańca (dwukrotnie), Kamila Kozycza i Leona Łazarczyka.

Późniejsze akcje to już popis jednego zespołu. Defensywa AZS-u skutecznie odcinała szczypiornistów z Przemyśla od możliwości oddawania rzutów z dogodnych pozycji, a w bramce swoje zadanie świetnie realizował Wiktor Kwiatkowski, dzięki czemu po przeciwległej stronie boiska stwarzaliśmy sytuacje, po których licznie zgromadzona widownia, nagradzała oklaskami akcje kończone bramkami. Autorami trafień byli: Bartosz Ziółkowski (trzy razy) i Patryk Niedzielenko.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wynik brzmiał 16:10 i trudno było sobie wyobrazić, żeby Akademicy mogli taką zaliczkę zmarnować. Przed zmianą stron boiska, zamierzony cel osiągnęły jeszcze rzuty w wykonaniu Marcina Stefańca i Patryka Niedzielenko. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 18:12.

Po wznowieniu gry błyskawicznie zrobiło się 22:12. Bramki dla gospodarzy były dziełem: Norberta Maksymczuka (rzut karny), Patryka Niedzielenko, Leona Łazarczyka i Bartosza Ziółkowskiego. W 40. minucie było jeszcze lepiej. Czwarty raz na linii siódmego metra stanął Norbert Maksymczuk i również tej okazji nie zmarnował, zamieniając rzut na swoją czwartą bramkę. Chwilę później ze skrzydła trafił Bartłomiej Mazur, a z drugiej linii Dominik Antoniak. W 40. minucie Akademicy wypracowali sobie największą zaliczkę tego dnia. Po rzucie Filipa Lewalskiego wynosiła ona +12 (26:14).

Wtedy nastąpił krótki okres gry, gdy goście przejęli inicjatywę. W ciągu dziewięciu minut ekipa z Przemyśla zmniejszyła straty o połowę (28:22). „Biało-zieloni” cieszyli się po dwóch potężnych rzutach Daniela Szendzielorza. Dalsze wydarzenia przybrały już przebieg pomyślny naszych zawodników. Obrona SRS-u nie poradziła sobie z akcjami wykańczanymi przez kapitana AZS-u Leona Łazarczyka i grającego trenera Marcina Stefańca.

Swoją „cegiełkę” do tego okazałego zwycięstwa dołożył także bramkarz Łukasz Adamiuk, który dwukrotnie nie dał się pokonać z rzutów karnych. Obie interwencje przedzieliła jubileuszowa, bo 100. bramka w barwach bialskiego Klubu, Bartłomieja Mazura.

W końcowym fragmencie rywalizacji nasi zawodnicy postarali się o zbudowanie kilku ciekawych akcji, po których bramki zdobywali: Dominik Antoniak, Bartosz Ziółkowski, Leon Łazarczyk i Norbert Maksymczuk. Wynik rywalizacji (35:26) ustalił z rzutu karnego Sebastian Świt, któremu udało się pokonać Emila Wiejaka.

Po zakończonym meczu kibice odśpiewali „sto lat!”: Patrykowi Niedzielenko, który 8 listopada obchodzić będzie swoje urodziny i Kacprowi Baranowskiemu (nasz obrotowy swoje święto ma dzień później). Grono listopadowych jubilatów uzupełnia Wiktor Wójcik (13.11.), który obecnie nie może wspomóc swoich kolegów na parkiecie, z powodu kontuzji.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”

„Oficjalnym Partnerem Technicznym Ligi Centralnej jest Hummel”