+(48) 83 342 87 74

Trzy punkty z Siódemką

W ósmej serii spotkań Ligi Centralnej, piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska podejmowali Siódemkę Miedź Huras Legnica. Początkowe minuty tego spotkania były lepsze w wykonaniu gości. Ekipa z województwa dolnośląskiego objęła prowadzenie 2:0, a po pierwszym trafieniu Akademików, czyli po rzucie Jakuba Tarasiuka, Siódemka zrewanżowała się tym samym i było 1:3 z perspektywy AZS-u.

Wtedy do głosu doszli „biało-zieloni”. Szczelny blok defensywny, umiejętnie przeszkadzanie akcje w rozegraniu i seriami odbijane piłki przez Daniela Makowskiego, sprawiły, że legniczanie mieli duże problemy z wykańczaniem swoich akcji. Dużo łatwiej przychodziło to gospodarzom, którzy po bramkach: Juliana Reszczyńskiego, Bartłomieja Mazura i Kamila Kozycza, objęli prowadzenie 4:3. Od tego momentu mieliśmy na parkiecie wyrównaną walkę, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Akcje po stronie naszego zespołu do szczęśliwego finału doprowadzili: Filip Lewalski (trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych), Franciszek Wierzbicki, Olaf Wojnecki, Dominik Antoniak i Julian Reszczyński.

Do 23. minuty rywalizacji, Akademicy jedenaście razy trafiali do bramki Siódemki, a goście uczynili to o jeden raz więcej, w związku z czym mieliśmy rezultat 11:12. Jednak od tego momentu niepodzielnie zaczął rządzić AZS. Blok defensywny skutecznie utrudniał rozgrywanie akcji zespołowi z Legnicy, a w bramce kolejne piłki padały łupem Daniela Makowskiego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Z linii siódmego metra nie mylił się Filip Lewalski (dwa skutecznie egzekwowane rzuty karne), tyle samo rzutów dających bramki dla AZS-u oddał Kamil Kozycz, a do tego akcję zespołu gospodarzy wykończył Wiktor Wójcik. Dzięki temu na przerwę schodziliśmy prowadząc 16:13.

Po wznowieniu gry Akademicy kontynuowali budowanie przewagi nad rywalami. Przyjezdni dwukrotnie nie zdołali powstrzymać Jakuba Tarasiuka, a legnicki bramkarz nie zatrzymał także rzutów: Olafa Wojneckiego, Juliana Reszczyńskiego, Kamila Kozycza i Filipa Lewalskiego (z rzutu karnego). Nasz skrzydłowy zdobył również bramkę na 23:17. Nastąpiło to po sprincie i zgarnięciu z parkietu piłki, która była już niemal w rękach zawodnika Siódemki.

Od tego momentu „biało-zieloni” kontrolowali przebieg tego spotkania. Bramki Juliana Reszczyńskiego i Dominika Antoniaka, a w dalszej części rywalizacji również: Jakuba Tarasiuka (dwie), Filipa Lewalskiego (z rzutu karnego) i Bartosza Warmijaka, zapewniły naszemu zespołowi wynik 29:26. W ostatnich minutach gry ekipa z Legnicy starała się powalczyć jeszcze o korzystny wynik. Po kolejnym dobrym rzucie Kamila Kozycza, goście odpowiedzieli dwukrotnie (30:28). Spokojniejszą końcówkę dla naszych szczypiornistów zapewnił Franciszek Wierzbicki, a całości dopełnił Bartosz Warmijak i ten niezwykle ważny mecz, zakończyliśmy zwycięstwem 32:28.

Relacja fotograficzna na naszym profilu FB.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”