+(48) 83 342 87 74

Walczyli na Mistrzostwach Polski

Pływanie

W dniach 23-26 listopada 2023 roku w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Swoich zawodników wystawiło 66. klubów z całej Polski. Łącznie zgłoszono aż 268. uczestników zawodów. W tym elitarnym krajowym gronie, znaleźli się także przedstawiciele KS AZS-AWF Biała Podlaska. Nasz Klub reprezentowali: Urszula Kopeć, Maksymilian Mich i Nikodem Naróg.

Urszula Kopeć wystartowała na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 29.54 s (36. miejsce). Ten sam dystans, ale stylem grzbietowym ukończyła z czasem 33.84 s, co dało ostatecznie 16. miejsce. Na 100 m stylem dowolnym, czas 1:04.44 pozwolił na zajęcie 34. miejsca w kraju, a dwukrotnie dłuższy dystans przepłynęła w czasie 2:23.91, który ostatecznie pozwolił na start w finale B, w którym nasza zawodniczka poprawiła swój rezultat (2:22.19) i została sklasyfikowana na 18. miejscu.

Swój nowy rekord życiowy ustanowił Maksymilian Mich, który na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskał czas 31.64 s (26. miejsce). Nasz zawodnik wystartował także na 50 m stylem dowolnym (24.27 s - 20. miejsce), 50 m stylem motylkowym (26.43 s - 30. miejsce) i 100 m stylem dowolnym (53.78 s - 27. miejsce).

Z nowymi rekordami życiowymi wrócił z Mistrzostw Polski Nikodem Naróg. Zawodnik AZS-u w konkurencji 100 m stylem motylkowym poprawił swoje najlepsze życiowe osiągnięcie, uzyskując czas 57.89 s. Wynik ten był również lepszy od dotychczasowego rekordu Klubu. Wywalczony w eliminacjach rezultat uprawniał do startu w finale B, w którym Nikodem jeszcze poprawił ten wynik, dopływając do mety z czasem 57.84 s. W drugiej konkurencji, na dystansie 50 m stylem motylkowym, nasz reprezentant również uzyskał swój rekordowy czas (najlepszy wynik życiowy i klubowy). Wynik 25.30 s (14. miejsce w eliminacjach) dał prawo walki w finale B, w którym niestety został zdyskwalifikowany (start przed sygnałem) i nie zobaczyliśmy... być może kolejnego rekordu. Ten padł na 200 m stylem dowolnym. Rezultat 2:03.63 wystarczył do zajęcia 32. miejsca. Nikodem stanął również na starcie w konkurencji 100 m stylem dowolnym, gdzie uplasował się na 36. miejscu (czas 55.45 s).