azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Ciężka przeprawa z Nielbą

Piłka Ręczna

Wyjazdowe spotkanie piłkarzy ręcznych AKPR AZS AWF Biała Podlaska do Wągrowca, nie przyniosło kolejnych punktów. Nasz zespół przegrał z MKS-em Nielbą 23:25.

Pierwsza połowa nie zapowiadała problemów, z jakimi mierzyli się nasi zawodnicy w drugiej części meczu. Wynik otworzyli gospodarze, ale wyrównał Wiktor Wójcik. Na kolejną bramkę MKS-u, dwoma trafieniami odpowiedział Jakub Tarasiuk (było wtedy 3:2) i od tego momentu, przez długi czas, to Akademicy prowadzili w tych zawodach, stopniowo budując przewagę bramkową. Spory wkład w taki przebieg boiskowych wydarzeń miała dobra dyspozycja bramkarza Daniela Makowskiego.

W 21. minucie AZS prowadził już 10:7. Bramki dla „biało-zielonych” zdobywał głównie Julian Reszczyński (trzy, w tym jedna  zrzutu karnego), ale swój wkład w taki wynik mieli także: Franciszek Wierzbicki, Dominik Antoniak, Filip Lewalski i Olaf Wojnecki. I chociaż na trzy minuty przed zmianą stron, Nielba zdobyła bramkę nawet kontaktową (13:12 – do bramki strzeżonej przez Filipa Jankowskiego, trafiali: Dominik Antoniak, Łukasz Kandora i Julian Reszczyński), to przed przerwą nasi szczypiorniści ponownie odskoczyli rywalom na trzy trafienia, po brakarz rzuconych przez Olafa Wojneckiego i Łukasza Kandorę. W zasadzie na tym powinna zakończyć się pierwsza połowa meczu, gdyż upłynął czas przeznaczony na grę w pierwszej odsłonie. Tyle, że MKS miał jeszcze rzut wolny, a do piłki podszedł Paweł Gregor, który rzutem z podłoża minął blok Akademików i ustalił wynik do przerwy na 15:13 dla AZS-u, dając jednocześnie sygnał swojemu zespołowi do walki w dalszej części meczu.

Niestety druga połowa, jako żywo, przypominała poprzedni wyjazdowy mecz w Wieluniu. Z tą różnica, że tamta zaliczka z pierwszej połowy wystarczyła, aby wygrać mecz, a w Wągrowcu już nie. Przewaga naszego zespołu utrzymywała się do 42. minuty. Wszystko to dzięki akcjom wykańczanym przez: Dominika Antoniaka, Bartłomieja Mazura i Juliana Reszczyńskiego.

Później parkiet należał do Nielby, która trzema brakami z rzędu doprowadziła do wyrównania, a nawet objęła prowadzenie. Wyrównał Olaf Wojnecki, ale ekipa z Wągrowca rozpędzała się co raz bardziej, prowadząc w 50. minucie 23:20. W tym czasie bilans bramkowy Akademików poprawił tylko Julian Reszczyński (z rzutu karnego).

MKS najwyższa przewagę uzyskał w 54. minucie, gdy tablica wyników wskazywała stan 25:21, na korzyść gospodarzy. Wcześniej dobrze na kole zagrał Franciszek Wierzbicki, ale był to jedyny pozytywny akcent AZS-u w ofensywie, w tym okresie gry.

W samej końcówce bramki zdobyli Jakub Tarasiuk i Filip Lewalski. Były to jednak trafienia, które nie odwróciły losów tego meczu, gdyż Nielba spokojnie utrzymała nieznaczna przewagę, aby ostatecznie triumfować 25:23.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”