+(48) 83 342 87 74

Pewnie i efektownie

W ramach 18. kolejki rozgrywek Ligi Centralnej piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska podejmowali we własnej hali Zagłębie Handball Team Sosnowiec. Początkowo mecz miał wyrównany przebieg i w 6. minucie mieliśmy remis 3:3. Dwie bramki zdobył Jakub Tarasiuk, a jedną Julian Reszczyński. W kolejnej akcji na prowadzenie ponownie wyszli goście, ale od tego momentu na parkiecie istniał tylko zespół i był nim AZS. Na potwierdzenie tego wystarczy dodać, że Akademicy zdobyli dziesięć bramek z rzędu! Zasługa w tym świetnie zorganizowanego bloku defensywnego i Wiktora Kwiatkowskiego, który na długie minuty zamurował dostęp do bramki gospodarzy.

Wyrównanie padło po dynamicznym wejściu w pole bramkowe Bartosza Warmijaka, a w szybkim ataku nie pomylił się Julian Reszczyński i „biało-zieloni” objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca zawodów. W kolejnych akcjach dwie bramki zdobył Jakub Tarasiuk, na liście strzelców pojawiło się trafienie Kamila Kozycza, obronę Zagłębia wymanewrował Mateusz Grzenkowicz, z pustej bramki rywali skorzystał Wiktor Kwiatkowski, a swoje trafienia dołożyli jeszcze: Kacper Baranowski, Bartłomiej Mazur i Franciszek Wierzbicki, który po przechwycie wykorzystał swoją szansę, nie myląc się w kontrataku.

Taka seria bramek sprawiła, że w 18. minucie Akademicy prowadzili 13:4. Ekipa z Sosnowca zdołała przełamać ten impas dopiero w kolejnych akcjach, ale skuteczne rzuty: Mateusza Grzenkowicza, Filipa Lewalskiego (z rzutu karnego po faulu na Olafie Wojneckim), Dominika Antoniaka i Jakuba Tarasiuka, dawały Akademikom pokaźną zaliczkę 17:7.

Do końca pierwszej połowy utrzymała się 10-cio bramkowa przewaga gospodarzy, a skutecznymi rzutami popisali się: Wiktor Kwiatkowski (ponownie… i nie ostatni raz w tym spotkaniu, do pustej bramki Zagłębia), Julian Reszczyński i Filip Lewalski, który dobił swój rzut z linii siódmego metra, po tym jak w bramce Zagłębia świetnie interweniował Michał Czapla.

Na drugą połowę wyszliśmy przy komfortowym wyniku 20:10. Po zmianie stron AZS umiejętnie pilnował wcześniej wypracowanej przewagi. Rozpoczęło się od rzutu z podłoża Olafa Wojneckiego, który nie pomylił się pomimo presji czasu (sygnalizacja gry pasywnej). Następnie obronę Zagłębia w swoim stylu ograł Jakub Tarasiuk. Swoją trzecią bramkę w tym meczu (!) zdobył Wiktor Kwiatkowski. Było to jednocześnie dziesiąte już trafienie bramkarza w barwach naszego Klubu, dzięki czemu Wiktor stał się jedynym zawodnikiem grającym na tej pozycji, który osiągnął dwucyfrową liczbę bramek. Do tego, sprytem wykazał się Franciszek Wierzbicki, który dopadł do piłki odbitej przez obrońców rywali i zdobył bramkę na 24:13.

Dalszy fragment meczu niewiele zmienił w układzie sił na boisku. Potężnym rzutem bieżnym bramkę zdobył Mateusz Grzenkowicz. Efektowną i skuteczną wkrętkę zaprezentował Wiktor Wójcik. Nasz rozgrywający wywalczył również rzut karny, który na bramkę zamienił Filip Lewalski (skrzydłowy rozegrał 50. mecz w AZS-ie). Akcję ze skrzydła wykończył Julian Reszczyński, a tuż po tym Wiktor Wójcik zaskoczył bramkarza rywali. Ponadto siłę swojej lewej ręki pokazał Kamil Kozycz. Tym sposobem w 50. minucie gospodarze prowadzili 30:17.

Nie sposób tutaj pominąć dobrych interwencji w bramce Łukasza Adamiuka, który w sobotni wieczór po raz 300, wystąpił w brawach bialskiego Klubu. Tym samym stał się jedynym zawodnikiem AZS-u, który osiągnął granicę trzech setek rozegranych meczów. „Sławek” reprezentuje „biało-zielone” barwy nieprzerwanie od 2009 roku.

Końcowy fragment zawodów nie zmienił już nic. Wiadomo było, że przy takiej przewadze Akademików, trzy punkty bezdyskusyjnie pozostaną w Białej Podlaskiej. Przed końcem rywalizacji jeszcze dwie bramki stały się dziełem Mateusza Grzenkowicza. Kolejne trafienie zanotował też Julian Reszczyński, a wrzutkę w pole bramkowe w wykonaniu Dominika Antoniaka, będąc w wyskoku, chwycił i skutecznym rzutem wykończył Wiktor Wójcik.

W ostatecznym rozrachunku Akademicy pokonali zespół z Sosnowca 34:23.

Relacja fotograficzna na naszym profilu FB.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”